Ekonomi

Susquehanna Expedia hisse senedi fiyat hedefini yükseltti ve uzun vadeli büyüme görünümünü belirledi

Pazartesi günü Susquehanna, önde gelen çevrimiçi seyahat platformu Expedia’nın (NASDAQ:EXPE) fiyat hedefini 120,00 $’dan 145,00 $’a yükseltti. Firma hisse senedine ilişkin Nötr notunu korudu. Bu revizyon, Expedia’nın, rezervasyonların beklentilerin altında kaldığını ortaya koyan dördüncü çeyrek kazanç raporunun ardından geldi. Bu eksiklik, aynı faktörden etkilenmeye devam eden zayıf hava yolculuğu performansı ve ilk çeyrekteki muhafazakar görünümün yanı sıra Expedia’nın tatil kiralama markası Vrbo’nun karşılaştığı zorluklara bağlandı.

Dördüncü çeyrekte beklenenden düşük rezervasyonlara ve ilk çeyreğe ilişkin düşük beklentilere rağmen Expedia yönetimi, şirketin 2024 gelir artışı beklentileri konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Şirket yönetimi, gelirde %10’un üzerinde bir artış ve marjın en az 75 baz puanlık bir artış bekliyor . Bu inanç, çevrimiçi otel rezervasyonlarının ve alternatif konaklamanın beklenen yaygınlığıyla desteklenmektedir.

Susquehanna’nın Expedia hakkındaki görüşü temkinli ama umutlu olmaya devam ediyor ve şirketin çevrimiçi konaklama alanındaki potansiyelinin farkında. Firmanın analisti, olumlu uzun vadeli gelir ve marj görünümüne rağmen Nötr notunu korumanın ardındaki neden olarak Expedia’nın mevcut piyasa seviyelerindeki dengeli risk/ödül profilini gösterdi.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, Expedia’nın performansını, özellikle de hava taşımacılığı ve Vrbo operasyonlarındaki zorlukları ve şirketin çevrimiçi oteller ve alternatif konaklama sektörlerindeki büyüme fırsatlarından yararlanma yeteneğini yakından izleyecek. Güncellenen fiyat hedefi, kısa vadede olumsuzluklar yaşanabileceğini ancak uzun vadede Expedia’nın değerinin artacağı yönünde bir beklentinin bulunduğunu gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

sabanozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu