Haber

Tekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar ve Kar Yağışı Etkili Oldu

Fırtına, METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli rüzgar ve kar yağışı uyarısında bulunduğu bölgelerden Tekirdağ’da etkili oldu. Çorlu Atatürk Havalimanı’nda eğitim uçuşları iptal edildi ve balıkçılar denize çıkamadı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli rüzgar ve kar yağışı uyarısında bulunduğu Tekirdağ ve Kırklareli’de kar ve rüzgar etkili oldu. Kırklareli’nin Demirköy ve Vize ilçelerinin yüksek kesimlerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı, beyazla kaplandığı bölgede sabah saatlerinde etkisini kaybetti.

Tekirdağ’da kuvvetli rüzgar etkili oldu. Çorlu Atatürk Havalimanı’nda yapılması planlanan eğitim uçuşları iptal edildi. Çorlu’da bazı ağaçlar rüzgar nedeniyle devrildi ve kolları kırıldı. Pazardaki bazı tezgahlar ve çöp konteynırları devrildi.

Marmara Denizi kıyısındaki Marmaraereğlisi ilçesinde balıkçılar şiddetli rüzgar nedeniyle denize açılamadı. Bazı yük gemileri Tekirdağ açıklarına demir attı. Kıyı Güvenlik Komutanlığı ekipleri de kıyı bölgesinde olası aksiliklere karşı denetimleri artırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu