Haber

Serdivan’da Yeni Rota Tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan’da Eski Kazımpaşa Caddesi ile 17’nci Cadde’yi birbirine bağlayarak bölgedeki ulaşımın daha akıcı hale gelmesini sağlayacak 250 metrelik yeni güzergahta dolgu çalışmalarını tamamladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeleri birer birer hayata geçiriyor. Yenilenen küme yollar ve sıfırdan yapılan köprüler gibi değerli yatırımları şehre kazandıran Büyükşehir, yeni açılan güzergahlarla mevcut yoğun caddelerin ortasında alternatif güzergahları artırarak trafiği solluyor. Bu kapsamda Serdivan’ın ulaşımını kolaylaştıracak 250 metrelik yeni güzergahın dolgu işlemi gerçekleştirildi.

Eski Kazımpaşa Caddesi ile 17’nci Cadde’yi birbirine bağlayarak trafik sıkışıklığına ve bekleme süresine son verecek güzergahta 5 bin ton dolgu malzemesi kullanıldı. Zemin güzelleştirmesinin yapıldığı yolda şimdi 2 bin 500 metre mekanik ekipman döşenecek. Çark Deresi yürüyüş yolu sınırında bulunan yeni güzergah, bin ton asfalt serilmesinin ardından hizmete başlayacak.

Hayata geçirdiği her projede altyapıya büyük önem veren Büyükşehir, sıcak asfalt öncesi gerekli kurumlarla koordinasyon halinde altyapı çalışmalarını tamamlayacak. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik ve telekom altyapıları tamamlandığında üst yapı süreçleri de başlayacak. Proje tamamlandığında Serdivan’ın bu kısmındaki trafik akışı büyük ölçüde rahatlayacak. Büyükşehir, ilçenin tüm ağır bölgelerinde alternatif projeler üretiyor. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu