Haber

Fransa’da Doğan İlk Dev Panda Çin’e Döndü

Fransa, Paris yakınlarındaki Roissy Charles-de-Gaulle Havaalanında, dev panda Yuan Meng’in özel bir uçağa yüklendiği özel bir kafes, 25 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Gao Jing/Xinhua)

ÇENGDU, 27 Temmuz (Xinhua) — Fransa’da doğan ilk dev panda olan Yuan Meng, uzun mesafeli bir uçuşun ardından Çarşamba günü Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinin başkenti Chengdu’ya ulaştı.

Karantina bölgesine yerleştirilen Yuan Meng, Chengdu Dev Panda Yetiştirme ve Araştırma Üssü’ndeki yeni hayatına başlamadan önce burada 30 gün kalacak.

Yuan Meng, Ağustos 2017’de Fransa, Beauval Hayvanat Bahçesi’nde doğdu. “Hayal gerçek oldu” anlamına gelen adı, Çin ile Fransa arasındaki kalıcı dostluk arzusunu yansıtıyor.

Çin’den 10 yıllığına ödünç alınan Yuan Meng’in ebeveynleri Huan Huan ve Yuan Zi, Ocak 2012’de Fransa’ya geldi. Çiftin Fransa’da kalma süresi 2027’ye kadar uzatıldı.

2022 yılında 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Beauval Hayvanat Bahçesi’nin yıldızı sevilen panda ailesi oldu. Yuan Meng Çin’e gönderilmeden önce birçok kişi onu görmeye geldi.

haberserik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu