Haber

Ekşi Sözlük’ten yeni açıklama: Kararın gerekçesini öğrenemedik

Her gün binlerce kişinin aktif olarak kullandığı ve ziyaret ettiği Ekşi Sözlük’e Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) aldığı kararla dün itibarıyla erişim engellendi. Birçok kullanıcı siteye giriş yapamazken, sitenin sorgulama sayfasında “eksisozluk.com Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 21/02/2023 tarih ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı kararı ile erişime kapatılmıştır” ibaresi yer aldı. BTK.

“BİZ BİLGİSİZ DEĞİLİZ”

Ekşi Kelamlık, kararın ardından sosyal medyadan açıklama yaptı. Açıklamada, “Merhaba, erişim yasağı kararı olduğunu gördük ancak detaylar hakkında bilgimiz yok, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. Bilgi aldıkça paylaşacağız.” söylendi.

YENİ DUYURU GELDİ

Site bugün hala erişime açık değilken Ekşi Sözlük’ten yeni bir açıklama geldi. Şirket, avukatların durumu takip etmek için Ankara’ya gittiğini belirterek, “Avukatımız ve müdürümüz sabah saatlerinde Ankara’ya gelerek durumu takip etti. BTK yetkilileri ile görüşmek için büyük çaba sarf etmelerine rağmen kendilerine bilgi verildi. erişim sorununun nedeni hakkında rastgele bir BTK yetkilisi tarafından bilgi verilmiştir.Ancak yaptığımız sorgulamada Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğinin 22/02/2023 tarih ve 2023/1532 sayılı kararının verildiğini gördük.Paylaşacağız. bilgimiz varsa veya bilgi alırsak sizinle birlikte.” açıklama yaptı.

senirkenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu