Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: AK Parti net orta yol partisidir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Muhalefet anketlerde çok geride. AK Parti açık ara birinci parti” dedi. açıklama yaptı.

Kurtulmuş, “Sahada sürekli bir toparlanma var. Bunda muhalefetin de payı var.” söz konusu.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ana özelliklerimizden biri de sokakta ne konuşuluyorsa hepsi soframızda yer alıyor. Kendi eksikliklerimizi masaya getiriyoruz.

Reformlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Demokrasi konusunda atılması gereken adımlar var. Atılacak adımlar varsa atılır. Biz demokratik bir ülkeyiz. Mevcut standartlar bizim için yeterli değil. TBMM’deki anayasa teklifi bu açıdan önemlidir.

GÖMLEK ÖNERİSİ TBMM’DEN GEÇECEK Mİ?

Burada Meclis’teki siyasetin aritmetiğine girmek istemiyorum. İşte çok şeffaf bir teklif. Bu teklif AK Parti’nin veya Cumhur İttifakı’nın teklifi olmasın, her milletvekilinin elini attığı bir adım olsun.

(CHP ve İYİ Parti’nin önerisi) Meclis hesabına girmeyeceğim. Türkiye’nin başörtüsü konusunda ağır bir tarihi var. Ağır, kara bir faşizm döneminden bahsediyoruz. Bu herkes için bir samimiyet testidir.

360’I GEÇMEZSE NE OLACAK?

Bu ülkede Anayasanın nasıl yapılacağı bellidir. Bunu Türkiye’nin gündemine alalım. Türkiye’nin bir kara lekesini çıkaralım.

Zor bir süreç olduğunu görüyorum ama bu Meclis’in kendi iradesiyle alacağı bir karar.

BAHÇELİ – ERDOĞAN RÖPORTAJI

Rutin bir görüşmeydi. O an tabii ki Türkiye’nin gündemindeki konular seçimde tartışılıyordu.

HÜDA-PAR’IN CUMHURİYET İTTİFAKI’NA KATILMASI

Yeni sistem 50+1 gerektiriyor. Partiler yeni sitemde seçim ittifakı kuruyor. Her zamanki gibi AK Parti ve MHP iki ayrı parti. BBP, ittifaktaki üçüncü taraftır. HÜDA-PAR’ın da bu ittifaka katılmasını temenni ediyorum.

 

 

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

gumushacikoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu