Teknoloji

Rusya, Google’a LGBT propagandası yaptığı için para cezası verdi

ensonhaber.com

Geçen yıl boyunca Moskova, Rus internet kullanıcılarının çevrimiçi gördükleri üzerindeki kontrolü artırma çabalarının bir parçası olarak düzinelerce Batılı teknoloji şirketine para cezası verdi. Söz konusu olan cezalar yeni yılda da devam ediyor.

Bir Rus mahkemesi, “LGBT propagandası” yaptığını ve Rusya’nın Rusya’daki askeri harekatı hakkında “yanlış bilgi” verdiğini söylediği YouTube videolarını silmediği için Google’a 3 milyon ruble (38.600 ABD Doları) para cezası verdi.

Yeni yasaya göre eşcinselliği halka açık yerlerde, internette, kitaplarda veya filmlerde yayan kişi veya kurumlara para cezası veriliyor.

Google resimleri kaldırmayı reddetti

TASS haber ajansına göre, Rus savcılar, Moskova tarafından “yabancı ajan” olarak kabul edilen YouTube’da yayınlanan bir Google blogunun yazarının, eşcinsel çiftlerin nasıl çocuk yetiştirdiğini ve St. She’de nasıl çocuk yetiştirdiklerini açıkladığını ortaya çıkardı. Petersburg’daki LGBT topluluğu hakkında paylaştığı bir fotoğraf da dahil olmak üzere birkaç resmi kaldırmayı reddettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu