Haber

Muharrem İnce: Kendisine Selam Veren Herkes Zengin Oluyor

Ülke Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Muharrem İnce, “21 yıl kuralı var. 21 yılın sonunda hiçbir sorunumuzu çözmedi. Ekonomiyi düzeltemedi. Sokaklar” Suriyeli doldu, tarım bitti, eğitim çöktü, 100 lira, soğan 30 lira oldu, Türkiye’yi kutuplaştırdı, liyakatini bitirdi, basını susturdu, ‘Ben gidersem devlet çöker’ dedi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar ayakta kalacağını tasavvur edemiyordu. Kendisine karşı çıkan herkesi ‘terörist’ olarak nitelendirdi. Kendisine selam veren herkes zenginleşti” dedi.

Muharrem İnce bugün ilk mitingini Bolu’da gerçekleştirdi. İnce, ilk mitinginde şunları söyledi:

“Bugün burada Köroğlu Heykeli’nde başlamamızın bir sebebi var. Yani ağaya, beyefendiye, Bolu beylerine, fakire, fakire karşı Köroğlu gibi ileri geri mücadele edeceğiz. ‘Dolar 10 lira olacak’ ‘ dediğimde güldüler, dolar 20 liraydı, ‘deprem bir beka meselesidir’ dediğimde beni dinlemediler. ‘3 Mart’ta siyasi deprem olacak’ dedim, dinlemediler, ’10 Nisan’da bir şey olur’ dedim, hani siyasi deprem, CHP listelerini görünce dudaklar uçacak üşür, sızlar yüreğin, sızlarsın Utanırsın Şimdi konuşmam yarın konuşurum.

“TRAFİKTE DEPRESİ OLANLARI MOMLEKET PARTİSİNE DAVET EDİYORUM”

Bolu’dan arıyorum; Vatan Partisi’ne kimi davet edeyim? Depresyonda olanları davet ediyorum. canı sıkılanları davet ediyorum Gelecek kaygısı taşıyanları davet ediyorum. Umudunu yitirenleri davet ediyorum. Bunalımda olanları trafiğe davet ediyorum. Çocuklarına harçlık veremeyenleri davet ediyorum. İktidardan bıkanları, muhalefete kızanları göreve davet ediyorum. Daha da önemlisi ben uzun yıllardır siyasetçiyim, sayısız meydanda bulundum, ilk defa bu kadar genç görüyorum.

“ONA YARDIM EDEN HERKES ZENGİN OLUR”

21 yıllık güce sahiptir. 21 yılın sonunda hiçbir sorunumuzu çözemedi. Ekonomiyi düzeltmedi. Sokaklar Suriyelilerle dolu. Tarım bitti. Eğitim çöktü. Merkez Bankası’nın rezervleri tükendi. Hepimiz borçluyuz. Biber 100 liraydı. Soğan 30 liraydı. Türkiye’yi kutuplaştırdı. Kalifikasyonunu tamamladı. Basını susturdu. Gazeteciler parti sözcüsü oldu. Kimse konuşamadı. Deprem için hazırlıkları geç yaptı. Ormanlarımız yanarken o lüks uçaklarla seyahat etti. Şeffaflığı, hesap verebilirliği yok etti. Kibri o kadar büyüktü ki, devleti kendisinin sanıyordu. Ben gidersem devlet çöker” dedi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar ayakta kalacağını düşünemezdi. Kendisine karşı çıkan herkese ‘terörist’ dedi. Onu selamlayan herkes zengin oldu. Üniversiteleri binalardan ibaret sanıyor, bilimin önemini kavrayamıyordu. Cumhuriyetimizin kurucularına saygısızlık etmiştir. Sınırlarımızı bir kevgir haline getirdi.

“DERHAL ESAT İLE OTURACAĞIM. ŞAM BÜYÜKELÇİSİ ATAYACAĞIM”

14 Mayıs akşamı bu kardeşimize yetki verirseniz size ne yapacağımı söyleyeyim. Ben hızlıca Esat’la masaya oturacağım. Şam’a bir elçi tayin edeceğim. Suriyelileri uluslararası garanti vererek ülkelerine göndereceğim. Bu memleketlerin bütün çocukları Muharrem hocanın evlatlarıdır. Çocuklarınıza ucuz süt, ucuz et, peynir, balık yedireceğim. Çocuklarınız düzgün beslenecek, bunu unutmayın. Devlet okullarının kalitesini artıracağım, özel okullara para vermek zorunda kalmayacaksınız. Yabancılara konut satışını yasaklayacağım. Bu, kiraları düşürmenin yollarından biridir. Çocuklarınızı üniversiteye gidince tarikat yurtlarına bağımlı hale getirmeyeceğim. Bu ülkenin tüm öğrencileri çift kişilik odalarda kalacak.

“KARDEŞİNİZ İKİNCİ TURDA BAŞARISIZ OLURSA YÜZDE 65 ORANLA BAŞKAN OLACAĞIM”

Bunlar gitmeli. Onları göndereceğiz ama Erdoğan ile değil. Yorgun. Aklını kaybetti. Sağduyudan uzak ama Erdoğan’ın eski sevgilileriyle değil. Davutoğlu da Babacan’la olamaz. Dördünün oyu eklenirse milletvekili çıkarılamaz. Sırf Kılıçdaroğlu aday olsun diye pençe atıyorlar. bana babamı ver. Daha yeni başladık. Bir ay öncesine kadar partimizin oyununu 1-2 gösterenler bugün 9-10 gösteriyor. Bende de 15 gösteriyor. 14 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. 14 Mayıs’ta ikinci varyetede yarışmak üzere iki kişi seçeceğiz. Bu ikinci cins kardeş kalırsa yüzde 65 oyla ben başkan olacağım. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ikinci tipte kalırsa korkarım Erdoğan seçimi kazanacak. Erdoğan’ın gitmesini istiyorum, onu göndermek istiyorum. Alınma. Bu, tıbbın ikinci tercihidir.”

haberyayladagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu