Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Sosyal Konut Projesini Anlattı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sosyal konut projesinin en büyük projelerden biri olduğunu belirterek, “Yurt dışında bu modeller var. Belediyenin elinde ev var, kiraya veriyor. Belki bin ev yapıyoruz, 500’ünü satacağız,” dedi. 500 kira.”

Seçer, ‘Kentte söz sahibiyiz’ sloganıyla düzenlenen ‘Kent Katılım Toplantıları’ kapsamında sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Kongre ve Stand Sarayı’ndaki toplantıda konuşan Seçer, ‘Kent Katılım Toplantıları’nın şehir yönetiminde kendilerine çok fayda sağladığını belirterek, “Yaptığımız güzel işlerden dolayı burada aldığımız eleştiri, öneri ve onaylar referans oldu” Bir sonraki çalışmalarımızda bize çok yardımcı oldu. Şehir yönetiminde de durum aynı.” “Olumlu davranmak bir başkan için çok olumlu sonuçlar doğurur. En önemlisi ‘Ben en iyisini bilirim’ mantığı dışında, istişarede bulunarak, farklı fikirleri dinleyerek hareket etmek olumlu sonuçlar doğurur.”

“1 TL herkese dokunmak demektir”

Öğrencilerin Mersin’de toplu taşıma araçlarını 1 TL karşılığında kullandıklarını hatırlatan Seçer, bu hizmetin aslında toplumun her kesimine dokunduğunu vurguladı. Seçer, “1 TL herkese dokunmak demektir. Öğrencilere daha fazla indirim yapmak demek, öğretmenlere, belediye çalışanlarına, sanayi veya tarımda çalışan işçilere dokunmak demektir. O nedenle öğrenci öncelikli indirimler yaptık. Bir belediye başkanı, toplu taşıma, su fiyatlarını istemiyor” Belediyenin bir ücret karşılığında sunduğu hizmetlerin yüksek fiyatları. Bu nedenle barış içinde olun. Ben kamu hizmeti yapıyorum” dedi.

“Metroyu bitireceğim”

Metro Projesi hakkında bilgi veren ve Büyükşehir Belediyesi olarak kredi onayının tam 2 yıl bekletildiğini belirten Seçer, “Kredi arayışına başladık. İlk etapta imzalansaydı euro 9 olacaktı” dedi. O zamanlar para çok kolay bulunurdu, şimdi para yok ama bulduk. İkinci dönemimde “Mersin halkına sözüm metroyu bitireceğim” dedi.

“Müftü Deresi’ne proje hazırlıyoruz”

Müftü Deresi’nde yürüttükleri çalışmaları anlatan Seçer, iyileştirme çalışmalarının DSİ’ye ait olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin Müftü Deresi Hayat Vadisi Projesi’ni hayata geçirerek derenin bulunduğu alanı canlandıracağını kaydetti. Seçer, “Orada çok büyük bir proje hazırlıyoruz. Ben de ‘Bu konuda Türkiye’deki en iyi kişiyi bulalım, gelsin bize sunum yapsın, projemizi o yapsın’ dedim. “İyi bir göz burayı incelerse ve iyi bir kalemle çizerse insanların vakit geçirebileceği muhteşem bir alan olur. Dünyada örnekleri çok var” dedi.

“Sosyal konut en büyük projelerimden biri”

Sosyal konut projesinin en büyük projelerden biri olduğunu belirten Seçer, “Ben bunu çok önemsiyorum çünkü Türkiye’de bir ilk olacak. Yurt dışında da bu modeller var. Belediye ev sahibi olacak, kiraya verecek. Belki biz de yaparız.” bin ev yapıyoruz, 500’ünü satıp 500’ünü kiralayacağız. “Uzun süre kiralanıyor ve insanlar daha iyi şartlarda, daha iyi imkanlarla, daha uygun fiyatlarla sosyal konutlarda yaşamlarını sürdürebiliyor” dedi. – MERSİN

haberderik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu