Haber

Küçükçekmece’de Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Boğaz Turu

Küçükçekmece Belediyesi, Engelliler Haftası münasebetiyle kentte yaşayan özel gereksinimli vatandaşlar için ‘Boğaz Turu’ düzenledi. Vatandaşların bedensel ve ruhsal olarak günlük yaşamla uyumunu kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe 75 özel gereksinimli çocuk ve annelerinin refakatçisi katıldı.

Hem Dünya Engelliler Haftası’nı hem de 14 Mayıs Anneler Günü’nü kutlama fırsatı bulan vatandaşlar, engelliler için özel olarak tahsis edilen tekneyle İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkardı.

Kemal Çebi: Küçükçekmece’deki manileri kaldırmaya devam edeceğiz

Özel gereksinimli vatandaşların sosyal hayata katılımına büyük önem verdiklerini kaydeden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Bu bireylerin topluma kazandırılmasının topluma kazandırılmasının en doğru yolunun bu olduğuna inanıyorum. Özel çocuklarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki davranışsal ve çevresel engelleri, düzenlediğimiz bu tür sosyal etkinliklerle ortadan kaldırmak istiyoruz. Sağlıklı bir toplum için dezavantajlı grupların ve dolayısıyla özel gereksinimli bireylerin mağduriyetlerinin giderilmesi sosyal politikaların öncelikli hedefleri arasında yer almalıdır. Bu amaçla yapacağımız projelerle Küçükçekmece’deki olumsuzlukları gidermeye devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikler düzenli olarak yapılır

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler özel gereksinimli çocukların ihtiyaç ve ilgi alanları dikkate alınarak planlanmaktadır. Düzenli periyodlarda gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında; trafik eğitim parkı etkinliği, hipoterapi atlı terapi etkinliği, Sealife akvaryum turu, Silivrikapı buz pateni pisti etkinliği, görme engelliler atölye etkinliği, konserler ve çeşitli müze gezileri gerçekleştirildi.

Küçükçekmece Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde düzenleyeceği programlardan haberdar olmak isteyenler sosyal medya hesapları ve www.kucukçekmece.bel.tradresinden detaylı bilgi alınabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bozdoganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu