Ekonomi

Kripto yatırım fonlarından çıkışlar yavaşladı: Bitcoin duyarlılığı iyileşiyor mu?

Investing.com – Kripto varlık yatırım fonları, önceki iki haftada 1 milyar doların üzerinde çıkış gördükten sonra bu hafta 30 milyon dolarlık düşük miktarlı satışlar gördü.

CoinShares verilerine göre kripto varlık fonlarından çıkışlar 3. haftasına ulaşsa da geçen hafta 30 milyon dolarlık kısmi çıkışlar, ETF satışlarının önemli ölçüde yavaşladığını gösterdi.

Birçok kripto varlık şirketi, pozitif fon akışı görürken Grayscale’in 153 milyon dolarlık ETF çıkışı, piyasayı aşağı çekti. Bunun yanında CoinShares verileri, işlem hacimlerinin önceki haftaya göre %43 artarak 6,2 milyar dolara yükseldiğini gösterdi. Yine de bu işlem hacmi bu yılki haftalık 14,2 milyar dolar işlem hacminin oldukça altında.

Bölgesel bazda bakıldığında ABD, 43 milyon dolar fon girişiyle öne çıkarken Brezilya ve Avustralya’dan da sırasıyla 7,6 milyon dolar ve 2,9 milyon dolarlık girişler raporlandı. Hong Kong ve Almanya ise en yüksek fon çıkışlarının olduğu piyasalar oldu.

Büyük YAZ İNDİRİMLERİ başladı! InvestingPro ile yatırım stratejinizi güçlendirin. Daha iyi sonuçlar elde edin.

%50 indirime ek %20 indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bitcoin’e yönelik duyarlılıkta değişim sinyalleri

Varlık bazında Bitcoin ETF’lerine girişler pozitif kalarak 10 milyon dolar olarak raporlandı. Ancak Ethereum fonlarından Ağustos 2022’den bu yana en yüksek çıkışların gerçekleşmesi fon akışının negatife dönmesine neden oldu. CoinShares’e göre Ethereum fonları, geçen hafta 61 milyon dolarlık satış gördü. Yılbaşından bu yana en kötü haftalık performansını sergileyen Ether fonları, böylece yılın ilk yarısında 25 milyon dolar kadar eksiye düştü.

Bitcoin’in düşüşüne odaklı Bitcoin Short ürünü de 4,2 milyon dolarlık çıkış görürken bu, en büyük kripto paraya yönelik duyarlılığın pozitife dönmeye başladığı şeklinde yorumlandı. Diğer altcoin’lere dayalı fonlar ise kısmi girişler kaydetti.

haber-ipsala.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu