Haber

Konya’da yasak cins köpek besleyen 2 kişiye 66 bin 798 lira para cezası verildi

Konya’da 2 kişiye, yasak cins köpekleri beslemek ve maskesiz gezdirerek insanların hayatını tehlikeye atmak suçlamasıyla 66 bin 798 lira para cezası verildi.

Meram Yeniyol Caddesi’nde devriye görevi yapan polis ekipleri, bir kişinin yasaklı bir cins olduğu düşünülen ağızlığı olmayan bir köpeği gezdirdiğini fark etti.

Köpeğin kayıtlı olduğu ancak ağızlıksız dolaşmasının çevre güvenliği açısından tehlike oluşturduğu belirlenirken, sahibine 33 bin 399 lira para cezası verildi.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ulaşan ihbar üzerine Karatay İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Fevziçakmak Mahallesi’nde bildirilen adrese gitti.

Konutun çatısına bağlı halde bulunan, ruhsatsız ve yasak ırklar arasında yer alan Pitbull cinsi bir köpek olduğu görüldü.

Yetkililer tarafından el konulan köpek, Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Yasaklı cinsi kayıt altına almadan besleyen kişiye 33 bin 399 lira ceza verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu