Haber

Kocaeli’den mühendis adaylarına destek

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, hafta sonu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-Gençlik Teknoloji Kadrolarının faaliyetlerini sürdürdüğü teknoloji atölyelerine ziyarette bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin dayanak olduğu, geleceğin mühendis adayı üniversite öğrencilerine yapılan ziyarette Büyükşehir Gençlik ve Spor Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım teknoloji atölyeleri, Girişimcilik Merkezi ve 3D Yazıcı Merkezi hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık’a bilgi verdi. Vinsan bölgesindeki atölye binasına giden Aydınlık, emekçi tulumu giyerek çalışan tüm öğrenci kulüplerini ziyaret etti ve birlikte kaynak yaparak çalışmalara katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın gençlere yönelik kıymetli çalışmalarından biri olan Teknoloji Grupları Atölyeleri sayesinde; mühendis adaylarına atölye binası, 3D yazıcılar, lojistik, altyapı, materyal tedariği ve ulaşım dayanağı verilerek çok sayıda yüksek bütçeli teknoloji projeleri hayata geçiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi grupları, öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmak için farklı vakitlerde aktiviteler yaparak, birebir vakitte gençlerin vakitlerini eğlenceli bir halde geçirmelerine imkan sağlıyor.

BİRLİKTE KAYNAK YAPTILAR

3D Yazıcı ve Girişimcilik Merkezi ile 14 atölyeyi tek tek gezen Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, 29 ekiple bir ortaya geldi. Kadroların çalışmaları hakkında bilgi alan Aydınlık, gençlerden gelen talep, teklif ve istekleri de dinledi.

Daha sonra personel tulumu giyen Aydınlık, KOÜ Türkmekatronik Elektromobil Grubu ile birlikte kaynak yaparak çalışmalara katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu