Haber

İsrail güçleri Batı Şeria’da düzenlediği baskında Filistinli bir çocuğu öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı.

İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria’nın Eriha şehrinde 15 yaşındaki bir Filistinliyi öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı.

İsrail askerleri, Batı Şeria’nın güneyindeki Eriha şehrinde bulunan Akabe Cebr Mülteci Kampı’na baskın düzenledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin gerçek mermilerle düzenlediği baskında 15 yaşındaki Muhammed Bilhan’ın başına, göğsüne ve karnına isabet eden kurşunlar sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi. Baskında 2 Filistinlinin de yaralandığı bildirildi.

İsrail askerleri bugün de Batı Şeria’nın Nablus kentindeki El-Ayn Mülteci Kampı’na baskın düzenledi ve 3 Filistinliyi yaraladı.

İsrail ordusunun baskınlarıyla bölgede can kaybı arttı

İsrail ordusu, yılın başından bu yana işgal altındaki Batı Şeria’nın Filistin nüfusunun yoğun olduğu farklı bölgelerine yönelik baskın ve gözaltı operasyonlarını artırdı.

Bu yıl, İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria’daki baskın ve saldırılarında 96 Filistinli hayatını kaybetti.

Askerler, baskınları protesto eden Filistinlilere karşı plastik mermilerin yanı sıra sık sık gerçek mermi kullanıyor. Batı Şeria’nın kuzey kesiminde, özellikle Cenin ve Nablus’ta, baskınlara tepki gösteren Filistinli gruplar ile İsrail askerleri arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.

gerze-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu