Haber

İngiltere’de 15 yaşındaki öğrencisine tacizde bulunan öğretmene görevden uzaklaştırma cezası verildi

2021 yılında İngiltere’de mide bulandırıcı bir olay yaşandı.

Buckinghamshire bölgesinde evli olan 38 yaşındaki Kandice Barber isimli öğretmen, 15 yaşındaki öğrencisiyle boş bir alanda cinsel ilişkiye girdiğinin ortaya çıkması üzerine 2021 yılında tutuklandı.

Berber, öğrencisine gönderdiği cinsel içerikli mesajları ve müstehcen görüntüleri de ortaya çıkardı.

15 yaşındaki öğrencisine tacizde bulundu: Ömür boyu öğretmenlikten men edildi

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Berber’in öğretmenlik kariyerine ilişkin yeni bir karar çıktı.

Berber, müstehcen davranışları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözlemciler tarafından ömür boyu öğretmenlik yapmaktan men edildi.

DailyMail’in haberine göre, hakkında hazırlanan rapora göre daha önce 6 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Berber’in durumu, Eğitim Düzenleme Kurumu duruşmasında değerlendirildi.

‘Derste öğrencisine cinsel imalarda bulunuyordu’

Duruşmaya başkanlık eden Susanne Staab, öğretmenin sınıfta öğrencisiyle uygunsuz ve cinsel içerikli bir şekilde iletişim kurduğunu vurguladı.

Staab, öğretmenin davranışının ciddi bir güven ihlali ve görevi kötüye kullanma teşkil ettiğini vurguladı. “Barber’ın öğrencisine yönelik cinsel istismarını tehditler ve manipülasyon takip etti ve öğrencisinin dürüstlüğüne karşı duyarsız ve bencil bir saygısızlık sergiledi. Halk, onun bu davranışından haklı olarak dehşete düşecektir.”söz konusu.

dalaman-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu