Haber

İngiltere İçişleri Bakanı: ‘Seçimi kazanmak için göçmen gemilerini durdurmalıyız’

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, iktidardaki Muhafazakar Parti’nin bir sonraki seçimi kazanabilmesi için hükümetin “göçmen teknelerinin geçişini durdurması” gerektiğini söyledi.

Braverman, hükümetin bugün açıklaması beklenen “küçük teknelerle ülkeye girenlerin sığınma talebinde bulunmalarını engelleyecek yeni yasa tasarısı” öncesinde The Telegraph gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

“Göçmen gemilerini durdurmak zorundayız ve yasa tasarımız bunu yapacak. Artık geçici çözümler veya zor kararlardan kaçınma yok.” Braverman, yeni tasarının uluslararası hukuk açısından meşruiyetini sorgulayanlara verdiği yanıtta, şu ifadeleri kullandı:

“Ben ve Başbakan (Rishi Sunak) tasarının işe yaradığından emin olmak için yorulmadan çalışıyoruz. Bu krizi çözmek için uluslararası hukukun sınırlarını zorladık… Buraya yasa dışı yollardan gelirseniz, burada olmayacaksınız.” kalabilmek.”

Braverman, sistematik olmayan göç sorununun yaklaşan seçimlerde partisine etkisini konu alıyor. söz konusu.

İngiliz hükümetinin bugün ülkeye küçük teknelerle giren yasa dışı göçmenlerin sığınma talebinde bulunmalarını önleyecek yeni bir yasa tasarısı açıklaması bekleniyor.

Sunak, Ruandalı mevkidaşı ile göçmenliği görüştü

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak dün Ruanda Devlet Lideri Paul Kagame ile yaptığı telefon görüşmesinde yasadışı göç konusunu ele aldı.

Başbakanlık 10 Numaralı Ofis’ten yapılan açıklamada, iki liderin İngiltere-Ruanda göç katılımını, insan kaçakçılığını önleme ve insani sorunların ele alınması için ortak çabaları ele aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Liderler, bu önemli ortaklığın başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamak için birlikte çalışmaya devam etme sözü verdiler” denildi. terim kullanıldı.

Düzensiz göçle mücadele hükümetin 5 önceliği arasında yer alıyor

İngiltere Başbakanı Sunak, Manş Denizi’ndeki sistematik olmayan göçle mücadelenin hükümetin 5 önceliği arasında yer aldığını belirtti.

Resmi bilgilere göre 2022 yılında 45.756 göçmen Manş Denizi’ni geçerek İngiltere’ye ulaştı.

Düzensiz göçmenleri Ruanda’ya gönderme planı

İki ülke arasında İngiltere’deki kaçak göçmenlerin Ruanda’ya gönderilmesine yönelik “Göç ve Ekonomik Kalkınma Ortaklığı Anlaşması” 14 Nisan 2022’de imzalandı.

Ülkedeki insan hakları örgütleri söz konusu anlaşmaya tepki gösterdi.

Yargıtay hakimleri 13 Haziran 2022’de göçmen ve sığınmacıları Ruanda’ya götürecek ilk uçuşun yapılabileceğine karar verdi. Bireysel başvuruları reddedilen sığınmacıların avukatları, uçuşun başlamasına saatler kala Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu.

AİHM, 14 Haziran 2022’de verdiği kararla, uçağın kalkışına dakikalar kala uçuşu durdurdu.

Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi 19 Aralık 2022’de hükümetin sistematik olmayan göçmenleri Ruanda’ya gönderme planının “yasal” olduğuna karar verdi.

cizre-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu