Haber

İmamoğlu’nun ‘ihaleye fesat karıştırma’ davası başladı

BEYLİKDÜZÜ Belediye Başkanı olduğu dönemde ‘ihaleye yolsuzluk karıştırdığı’ teziyle hakkında iddianame hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılanmasına başlandı. İmamoğlu duruşmaya katılmazken, diğer 6 sanık salonda hazır bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Beylikdüzü Belediyesi’nde görev yaptığı dönemde şartları taşımayan bir firmaya ihale verildiği gerekçesiyle “ihaleye fesat karıştırma” suçundan dava açıldı. İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılanmasına Büyükçekmece 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Saat 14.30’da başlayan duruşmaya Ekrem İmamoğlu katılmadı. Diğer sanıklar Cem Ülken, Fidan Gül, Hasan Çetin, Hilal Çuhadar, Mehmet Hepgül ve Türkan Demirel Dişi Sağlam ile tarafların avukatları salonda hazır bulundu.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ‘muhbir’ olarak İçişleri Bakanlığı yer alırken, ‘muhbir’ olarak Ekrem İmamoğlu, Cem Ülken, Fidan Gül, Hasan Çetin, Hilal Çuhadar, Mehmet Hepgül ve Türkan Demirel Dişisağlam yer aldı. şüpheliler’ İddianamede İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin ‘ihaleyi yapma’ hatasından 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. Ayrıca 7 kişi hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi uyarınca siyaset yasağı uygulanması istendi.

tarakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu