Haber

BTK’dan aboneliklerde yeni dönem

ANKARA (İGFA)- Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) internet sitesinde yer alan düzenleme taslağı ile işletmecilerin internet veya TV hizmetine yönelik pazarlama veya tanıtım yapabilmeleri ve abonelik talebi oluşturabilmeleri için öncelikle tüketici iletişim numarası ile ticari bağlantı kurması gerekiyor. yeni bireysel abonelik tesisinden önce tüketici ile bir iletişim numarası aracılığıyla bağlantı kurarak. Elektronik İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) kayıtlı olduğunu teyit edecektir.

Abonelik sözleşmesi kurulmadan önce, abonelik yapılacak işletmenin kurumsal numarasından ilgili tüketicinin iletişim numarasına verilecek hizmet için abonelik sözleşmesi öncesi teyit araması yapılacaktır.

Yönetmelik kapsamında yürütülen tüm işlemlerde ispat yükü işletmeciye ait olacaktır. İşletmecilerin yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde BTK İdari Yaptırımlar Yönetmeliği kararları kapsamında idari para cezası uygulanacaktır.

ONAY çağrısında tüketicilere sunulacak hizmetin türü, cihaz satın alma bedeli, iletişim, aktivasyon, suram ve benzeri fiyatlar dahil olmak üzere ödenecek toplam bedel, aylık ödenecek ortalama fiyat, internette ilan edilen data oranları erişim hizmetleri, kayıtlı abonelikler için taahhüt süresi ve fesih durumunda ödenecek tüm fiyatlar bildirilecektir.

Bunun ardından tüketicilere “Yeni abonelik sürecinin başlamasını onaylıyor musunuz” şeklinde bilgilendirme yapılacak. Onay verilmediği takdirde abonelik başlatılmayacaktır.

kiziloren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu