Haber

Beklenen yağışlar geldi, İZSU teyakkuza geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü grupları, kentte tesirli ağır şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelere süratli bir formda müdahale ediyor. Izgara paklık ve pompa grupları olmak üzere 1500’e yakın çalışanın ağır çalışmasıyla bölgesel sorunlar çözülüyor.

İzmir genelinde görülen şiddetli yağmurun kentte hayatı olumsuz etkilememesi için İZSU Genel Müdürlüğü grupları tüm kurumsal kapasitesiyle alanda misyon yapıyor. 145 araç ve iş makinesi ile sıkıntılı noktalara müdahale eden grupların ağır çabasıyla yaşanan bölgesel problemler tahlile kavuşturuluyor. Gümrük Pompa İstasyonu’nun 2. basma çizgisinde oluşan kısa vadeli arıza nedeniyle Fevzi Paşa Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı ve Basmane bölgesinde oluşan su birikintisine de çok süratli formda müdahale eden İZSU grupları sorunu kısa müddet içerisinde gidererek vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçti.

Yağmursuyu ayrıştırma imalatları kent genelinde sürüyor
İZSU Genel Müdürlüğü, iklim krizinden İzmir’i korumak için taşkın risklerini bertaraf edecek projeler üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Sorun yaşanan bölgeler başta olmak üzere yağmur suyu ayrıştırma çizgisi imalatları kent genelinde kesintisiz sürüyor. Bugüne kadar toplam 220 kilometre yağmursuyu kanalı inşa eden İZSU, 2023 yılında kentin altyapısını yeni yağmur suyu sınırları ve yağmursuyu ayrıştırma kanalları ile geliştirmeyi hedefliyor.
Kent genelinde başlatılan 60 kilometre yağmursuyu ayrıştırma sınırı ve 10 kilometre kısa metrajlı yağmursuyu çizgisinin imalatları devam ediyor. 2023 yılında ise 270 kilometre yeni yağmursuyu ayrıştırma sınırı daha yapılacak. Hayata geçirilecek kapsamlı projeler, Gökdelenler bölgesi, Güzelyalı ve Karataş havzası başta olmak üzere Konak, Karşıyaka, Çiğli, Karabağlar, Bornova, Buca ilçelerinin yağmursuyu problemini tahlile kavuşturacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu