Haber

Başkan Böcek: Yanan alan 180 hektarı aştı

Başkan Böcek: “Yanan alan 180 hektarı geçti”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer ilçesinde çıkan orman yangınında yanan alanın 180 hektarı geçtiğini belirterek, büyükşehir belediyesinin 73 araç ve 223 işçiyle yangın bölgesinde olduğunu kaydetti.

Başkan Böcek, Kemer ilçesine bağlı Değirmendere Mahallesi’nde dün saat 21.08 sıralarında başlayan yangın alanında incelemelerde bulundu. Personelinden bilgi alan Önder Böcek, daha sonra portatif itfaiye aracından çalışmaları takip etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yangın alanındaki çalışmalara 73 itfaiye aracı, su fıskiyeleri, iş makineleri ve 223 işçi ile katıldığını belirtti.

Yanan alanın 180 hektarı geçtiğini belirten Böcek, “Bütün amacımız yangını kısa sürede kontrol altına almak. Ormanlarımızı ciğerlerimiz yakmıyor. Destek olan herkese teşekkürler. Destek olan herkese teşekkürler. Hortum nedeniyle yangın dik bir kayalık alanda ilerliyor ve kontrol altına alınamadı. Havadan yoğun itfaiye var. Ankara, Konya ve Isparta dahil tüm belediyeler ekiplerini gönderdi. Geçmiş olsun Antalya’ya.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu