Ekonomi

Ali Koç ile Suudiler arasında 500 milyon dolarlık buluşma! ‘Atatürk’ü de içerecek mi?

  • HABER7

Suudi Arabistan’da oynanacak Muhteşem Kupa Finali öncesinde “Atatürk” üzerinden başlatılan tartışmalı talepler üzerine yaşanan gerilimde başrol oynayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ticari ilişkiler için Riyad’la temasa geçmesi tuhaf karşılandı.

SÜRECİ SABOTE EDEN İSİM

29 Aralık 2023’te Arabistan’da oynanacak Süper Kupa Finali maçı gününde, F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” yazılı “Atatürk” tişörtüyle sahaya çıkmakta ısrar etti. pankart. Galatasaray ise “Ne mutlu Türk olduğunu söyleyene” pankartının asılmasında ısrar etti. Daha önce planlanan akışın dışında kalan bu talepler kabul edilmeyince, F.Bahçe ve Galatasaray maçı oynamama kararı alarak ülkeye döndü. Suudi yönetiminin İstiklal Marşı’na izin vermediği yönündeki iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

28 Şubat döneminde orduyu kışkırtmak için “” kullanıldı. Atatürk”, “Türk Bayrağı” ve “İstiklal Marşı”‘ gibi değerler üzerinden yürütülen mevcut provokatif süreçte özellikle sosyal medyada çirkin paylaşımlar yapıldı. Ali Koç ise süreçte baskın ve öncü rol oynadı.

RİYAD’A YARIM TRİLYON SATIŞ

Ali Koç’un Suudi Arabistan’la 500 milyon dolarlık ticari anlaşma aşamasında olduğu belirtildi.

Otomotiv ve savunma sanayinde üretim yapan Otokar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, 500 milyon dolarlık yatırım açıkladı zırhlı araç satışıSuudi Arabistan ile görüşmelerde bulunduğu kaydedildi

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, “ Suudilerle koç gibi ticaret yapın” başlıklı yazısında bu konuya dikkat çekti ve Ali Koç’a zor sorular sordu. Selvi, Koç’un Suudilerle ticari anlaşması AtatürkSözleşmenin yapılacağı yere kloz konulacak mı?” Yurtta sulh cihanda Sulhyazılsın mı yazılmasın mı diye sorguladı.

ATATÜRK UNSURU EKLEYECEK Mİ?

Shahdi’nin görüşünün satış sözleşmesinin tamamlanması yönünde olduğunu kaydeden Abdülkadir Selvi, “Fakat bu benim bazı sorular sormama engel değil” diyerek şu satırları yazdı:

alanya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu