Haber

AK Parti’den İsrail’in alçak paylaşımına sert tepki: Katliam şebekesini rahatsız ediyor

Son dakika AK Parti haberleri: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

Sözcü Çelik resmi X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘BU SEVİYESİZ AÇIKLAMALAR YOK HÜKMÜNDEDİR’

İsrail Dışişleri Bakanı, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi seviyesiz bir şekilde hedef alan açıklamalarına devam etmiş. Katliam siyasetinin üyeleri tarafından yapılan bu seviyesiz açıklamalar yok hükmündedir. 

Netanyahu hükümetinin soykırımcı bir barbarlıkla hareket ettiğini ifade ediyor olmamız elbette bu katliam şebekesini rahatsız ediyor.

‘FİLİSTİN HALKININ HAKLARINI EN ÜST SEVİYEDE SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Cumhurbaşkanımız bu soykırım şebekesine karşı insanlığın ve küresel vicdanın sesidir.  Tüm uluslararası platformlarda Filistin halkının haklarını en üst seviyede savunmaya devam edeceğiz.

NE OLMUŞTU?

İsrail Dışişleri Bakanı Yisreal Katz sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Katz, Başkan Erdoğan’ı hedef alan bir görsel paylaşarak,

“Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü. Müslüman Kardeşler’in adamı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. 

Erdoğan, sen Diriliş Ertuğrul dizisi ve Kuruluş Osman dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et. İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail’in başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır.  Gerçekle yüzleşin ve Türkiye’yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın. Atatürk’ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!” demişti.

DAHA ÖNCEDE SKANDAL BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTU

Başkan Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde kabul etmesi İsrail’de büyük yankı uyandırmıştı. İsrail’in Dışişleri Bakanı Israel Katz skandal bir paylaşımda bulunmuştu.

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz Türkçe tweet atarak Başkan Erdoğan ve İsmail Heniyye’ye yönelik alçakça iftirada bulundu.

Katz, “Müslüman Kardeşler: Tecavüz, katliam, cesetlere saygısızlık, bebek yakma. Erdoğan utanmalısın” dedi.

KAYNAK: HABER7

osmaneli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu