Haber

Abb’den Engelli Vatandaşlara Ekonomik Destek: 100 Simit Camekânı Dağıtılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100 adet simit camekanı noter huzurunda yapılacak çekilişle ekonomik takviye olması emeliyle engelli vatandaşlara dağıtacak. Engelli vatandaşların noter çekilişine katılmak için 2 Aralık 2022 tarihine kadar Gençlik Parkı Zabıta Karakolu’na başvurması gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), engelli vatandaşları hem toplumsal hayata kazandırmayı hem de ekonomik istikametten desteklemek için çeşitli çalışmalar yürütüyor. ABB bu kapsamda 100 engelli vatandaşa kura çekilişi ile simit camekanı dağıtacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Şartları uygun bulunan engelli vatandaşlara 100 simit satış yeri ve simit camekanı tahsis edecek olan Ankara Zabıtası, müracaat sürecinin başladığını duyurdu. Engelli vatandaşlar, istenilen dokümanlarla birlikte 2 Aralık 2022 tarihine kadar Gençlik Parkı içinde yer alan Zabıta Karakolu’na giderek 09.00-16.00 saatleri ortasında başvurabilecek.

KURA ÇEKİLİŞİ NOTER HUZURUNDA VE CANLI YAYINDA YAPILACAK

En az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip vatandaşların katılabileceği kura çekilişi için detaylı bilgiye, https://www.ankara.bel.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

Başvuru koşulları uygun bulunan engelli vatandaşlara tahsis edilecek camekanlar, noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişiyle belirlenecek.

ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi toplumsal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak kura çekilişinin akabinde teslim edilecek simit camekanları yalnızca engelli vatandaşın kendisi yahut mahzur durumuna nazaran birinci derece yakını tarafından işletilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu